Úvod > Škola > Aktuality

Štítky:

Cvičení jógy

Datum konání: 9. 5. 2016

V pondělí 9. května 2016 se koná další cvičení jógy pod vedením paní A. Pacejkové z Vyškova. Cena lekce je 40 Kč.

m_joga-pro-děti-napis_web.jpg

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 5. 5. 2016 23:15

Hodová výstava dětských prací

Datum konání: 24. 4. 2016

m_192c03c7416ef29f14811624c9be8567.jpg

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 21. 4. 2016 23:47

Zubní preventivní program

Datum konání: 20. 4. 2016

Ve středu 20. dubna 2016 se naši žáci zúčastnili preventivního programu Dental preventivention – péče o zuby. S programem přijely studentky lékařské fakulty UP Olomouc. V první části se děti dozvěděly základní informace  o dutině ústní, o zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, o důvodech proč je třeba čistit zoubky a jak si správně vybrat kartáček. Prezentace byla pojata zábavnou a interaktivní formou, přizpůsobenou věku účastníků. Několika odvážným zájemcům pomocí indikátoru zubního plaku studentky ukázaly, jestli jim při dosavadní běžné domácí péči zůstává na zubech více plaku, než by mělo. Potom následoval praktický nácvik, při kterém  budoucí paní zubařky individuálně každému ukázaly, jak správně čistit zuby a dásně a opravit případné špatné návyky.

m_zybi-chistit.jpg

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 20. 4. 2016 22:53

Přírodovědná soutěž Zlatý list - výsledky

Datum konání: 19. 4. 2016

V úterý 19. dubna 2016 se dvě šestičlenná družstva 4. a 5. ročníku naší školy zúčastnila ve Dzbelu přírodovědné soutěže Zlatý list, který pořádal DDM Orion Němčice nad Hanou. V kategorii mladších žáků, tj. 4. – 6. ročník, se v silné konkurenci žáků z plněorganizovaných škol umístili naši žáci na nádherném 1. a 2. místě. Děkuji všem účastníkům za vzornou reprezentaci naší školy.

Výsledky soutěže Zlatý list 2016.pdf
m_Krtečci.jpg

m_Žabičky.jpg

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 20. 4. 2016 22:47

Přírodovědná soutěž Zlatý list

Datum konání: 19. 4. 2016

V úterý 19. dubna 2016 se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastní přírodovědné soutěže Zlatý list, který pořádá DDM Orion Němčice nad Hanou. Místo konání: lesní cesta mezi Dzbelem a táborovou základnou v Kladkách. Účastní se šestičlenná družstva.
S sebou: pevné boty, oblečení odpovídající počasí, pláštěnku, psací potřeby, svačinu na celý den, dle zájmu špekáček na opékání na ohni.
Sraz žáků v 7. 30 hodin u školy, odjezd vlakem 7. 47 (přestup v Prostějově na vlak do Dzbele v 8.02). Návrat do Pivína vlakem v 17. 10 hodin.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 15. 4. 2016 20:17

Výukový program Poznej svého psa

Datum konání: 13. 4. 2016

Ve středu 13. dubna 2016 se uskutečnil na naší škole výukový program „Poznej svého psa“. Cílem bylo naučit děti zodpovědnému vztahu ke zvířatům, bezpečnému zacházení se psy a předcházení úrazům způsobeným psem. Pejsci, kteří nakonec do naší školy přijeli, předčili naše očekávání. Toníček, Anička a Princezna se více než psům podobali spíše medvědům. Děti se učily, jak správně reagovat, pokud se setkají s volně pobíhajícím psem, kdy a jak pohladit psa, jak se chránit při napadení a vyzkoušely si, jak psa vodit na vodítku a vyčesávat srst.

m_DSC08932.JPG

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 15. 4. 2016 19:37
Doposud nekomentováno.

Výukový program Jak se peče chléb

Datum konání: 13. 4. 2016

Ve středu 13. dubna 2016 se uskutečnil na naší škole pro žáky 1. – 3. ročníku výukový program Ekocentra Iris Prostějov "Jak se peče chléb". Na začátku si děti poslechly pohádku O kuchaři, který urazil pole. Potom si povyprávěly, co všechno se musí udělat, než se chléb dostane až na stůl. Připomněly si, jaké druhy obilí znají, zkusily práci s mlýnkem, hnětly těsto, pekly placky a potom už jen ochutnávaly.

m_DSC08865.JPG

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 15. 4. 2016 19:32
Doposud nekomentováno.

Návrat ze školy v přírodě

Datum konání: 11. 4. 2016

Žáci naší školy se od 4. do 11. dubna 2016 účastnili osmidenního ozdravného pobytu v CHKO Hrubý Jeseník, oblast Pusté Žibřidovice. Tento pobyt se uskutečnil v rámci výzvy Státního fondu životního prostředí ČR pro děti z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší, kam bohužel spadá i naše obec. Pobytu se zúčastnilo 40 žáků naší školy. Díky státní dotaci zaplatili rodiče za pobyt jen 800 Kč. Program byl motivován pirátskou cestou kolem světa. Pobytem v přírodě jsme se snažili prostřednictvím vycházek a her pozitivně ovlivnit vztah dětí k přírodě a ochraně životního prostředí. Počasí nám nepřálo tak, jak jsme si představovali. Přesto jsme prožili pěkné dny se spoustou zábavy a budeme na ně jistě všichni rádi vzpomínat.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 15. 4. 2016 19:28

Cvičení jógy

Datum konání: 23. 3. 2016

Ve středu 23. března 2016 jsme si před odchodem na velikonoční prázdniny hezky zacvičili s paní cvičitelkou Andreou Pacejkovou z Vyškova. Žáci jsou šikovní a zvládají celou řadu pozic.m_DSC07731.JPGVíce ve fotogalerii.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 26. 3. 2016 20:38

Barevný velikonoční týden

Datum konání: 21. 3. 2016 - 23. 3. 2016

V naší škole jsme si chtěli zpestřit čekání na velikonoční svátky a tak jsme vyhlásili od 21. března „BAREVNÝ TÝDEN“. Děti mohly každý den přijít do školy oblečení v barvě daného dne. V pondělí se škola zabarvila domodra. Nosili jsme modrá trička, mikiny, prostě kdo co měl. Úterý se zabarvilo dožluta a středa byla dočervena. Na přípravě barevného týdne se podílely paní učitelky Musilová a Hýblová. Každý den měly pro děti připravené obálky s velikonočními úkoly, které byly ukryté na různých místech školy a děti si je musely najít. V duchu Velikonoc si žáci vyzdobili také svoje třídy i celou školu, všude jsme mohli narazit na pestrobarevné slepice, kohouty, zajíčky, velikonoční kraslice a jiné symboly těchto jarních svátků. Barevný týden jsme si všichni moc užili.m_DSC07579.JPGVíce ve fotogalerii.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 26. 3. 2016 20:33