Úvod > Škola > Naše škola

Naše škola

Základní škola Pivín, Pivín 170 je málotřídní škola se třemi třídami 1. – 5. ročníku. Zřizovatelem školy je Obec Pivín.
Škola nabízí pěkné prostředí pro vzdělávání a zájmovou činnost. Kromě moderního vybavení učeben mají žáci k dispozici zahradu s víceúčelovým hřištěm, posezení pod altánem, které bývá využíváno také jako letní učebna. Děti mohou za příznivého počasí trávit velkou přestávku na zahradě školy. Z bývalé hospodářské budovy na školním dvoře byla vybudována učebna výtvarné výchovy a keramická dílna.
Žáci jsou vzděláváni podle Školního vzdělávacího programu „ Škola pro život“.
Naším cílem je všestranný rozvoj žáka, podpora jeho individuálních schopností, posilování sebeúcty a zodpovědnosti. Snažíme se vytvářet školu, kde se budou cítit dobře děti, rodiče i učitelé. S dětmi připravujeme během školního roku řadu akcí, žáci navštěvují divadelní představení, výstavy, muzea, výlety, absolvují každoročně školu v přírodě a plavecký výcvik, připravují vystoupení pro veřejnost a tradiční dětský karneval.
Klademe důraz na:

• bezpečné prostředí podněcující zájmy a aktivitu dětí
  • partnerské vztahy mezi učitelem, žákem a rodiči
  • rozvoj osobnosti dětí
  • vzájemné respektování
  • využití kladného hodnocení a sebehodnocení
  • rozvoj spolupráce a komunikace
  • smyslové a prožitkové učení
  • propojení školy se životem
  • zdravý životní styl

Nabízíme:

• rodinné prostředí s nižším počtem dětí ve třídě