Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřištěDatum konání:
31.5.2016

V úterý 31. května 2016 jedou žáci 3. a 4. ročníku do Prostějova na Dětské dopravní centrum, kde se zúčastní výuky dopravní výchovy. Sraz žáků je v 6. 30 hodin u školy, odjezd vlakem v 6. 47 hodin. S sebou si žáci vezmou 23 Kč na vlak, svačinu a pití, pláštěnku, cyklistickou přilbu, přezůvky a psací potřeby, případně peníze na útratu. Návrat vlakem ve 12. 00 hodin z Prostějova. Výuka dopravní výchovy zahrnuje teoretickou část, která probíhá v učebně DDC, a praktickou část, při níž děti jezdí na kole a učí se aplikovat teoretické znalosti do praxe. Výuka a výcvik pravidel silničního provozu pro cyklisty se skládá z upevnění správného chování chodce a cyklisty, z nácviku vyjíždění, jízda u pravého okraje, zastavení, vyhýbání, předjíždění, odbočování, jízda přes křižovatku a kruhový objezd, povinná výbava jízdního kola, apod. Žáci 4. ročníku zakončí výuku závěrečným testem a jízdou na kole podle pravidel silničního provozu. Po úspěšném splnění obou závěrečných částí, obdrží žáci 4. ročníku „Průkaz cyklisty“.
m_80d44cdbba0fcfd57ea9d72a85570e90.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů