Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Změna v předávání dat při testování od 3. ledna 2022

Změna v předávání dat při testování od 3. ledna 2022Datum konání:
3.1.2022

V případě pozitivního antigenního testu v pondělí žák odchází domů (zákonný zástupce je povinen si co nejdříve žáka vyzvednout). Škola odešle data o pozitivitě žáka prostřednictvím systému CFA, krajská hygienická stanice zašle zákonným zástupcům SMS zprávu s informací o vystavení žádanky na PCR test. Pro zbytek třídy se nic nemění, nadále dochází do školy.

V případě pozitivního antigenního testu ve čtvrtek, je situace stejná. Zbytek třídy zůstává ve škole, ALE nastává tzv. režim "test to stay" - žáci dané třídy se musí do výsledku PCR testu daného žáka každý den testovat.
Musí mít po celou dobu přítomnosti ve škole nasazenou ochranu dýchacích cest, musí se zdržovat odděleně od ostatních žáků, včetně vyhrazeného WC, stravování v tomto případě také probíhá odděleně.
V případě negativního výsledku PCR testu se daný žák vrací zpět do školy k prezenční výuce, v případě pozitivního PCR testu o dalším postupu rozhoduje Krajská hygienická stanice (trasování žáků, PCR testy, karanténa).
Zákonný zástupce je povinen bezodkladně nahlásit škole pozitivní výsledek testu.

priloha_982679727_0_1221_testování_leták_pro_rodiče_A4.pdf

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů