Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Informace o hodnocení žáků na konci školního roku 2019 - 2020

Informace o hodnocení žáků na konci školního roku 2019 - 2020Datum konání:
2.6.2020

 

Informace o způsobu hodnocení výsledků vzdělávání žáků

za druhé pololetí školního roku 2019/2020

 

Vážení rodiče,

hodnocení žáků na konci školního roku 2019/20 bude probíhat podle platné vyhlášky MŠMT č.  211/2020 Sb., o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. Ve všech vyučovacích předmětech budou žáci naší školy hodnoceni známkou.

1)  Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci druhého pololetí školního roku 2019/2020 zohlední skutečnost, že výuka probíhala nestandardním způsobem a nebylo možné zcela naplnit školní vzdělávací program pro tento školní rok.

2)    Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci školního roku 2019/2020 zohlední:

a)   podklady pro hodnocení získané v druhém pololetí v době, kdy osobní přítomnost žáků ve škole nebyla zakázána (tj. do 10. března 2020)

b)  podpůrně také podklady pro hodnocení získané v době, kdy probíhalo vzdělávání na dálku, pokud pro takové vzdělávání měl žák odpovídající podmínky (zohledňovat se bude zejména snaha žáků o pravidelnou práci při vzdělávání na dálku, odevzdávání úkolů a výstupů v daných termínech, samostatná práce žáků, četba související se zadanými úkoly, případně další podklady)

c) podpůrně podklady pro hodnocení získané v době, kdy se žáci základních škol účastnili ve škole vzdělávacích aktivit formou školních skupin nebo jinou formou (konec druhého pololetí po obnovení provozu školy)

d)     podpůrně podklady z hodnocení výsledků vzdělávání žáků za 1. pololetí školního roku 2019/2020

3)  Hodnocení vzdělávání za období od 11. března 2020 do konce druhého pololetí nesmí být jediným důvodem pro hodnocení žáka na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020 stupněm „nedostatečný“.

4)  Nedostatek podkladů k hodnocení za období od 11. března 2020 do konce druhého pololetí, není sám o sobě důvodem k tomu, aby byl žák z některého předmětu na vysvědčení namísto uvedení stupně prospěchu „nehodnocen“.

5)  Do zameškaných hodin se započítávají pouze hodiny zameškané do začátku platnosti zákazu osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve školách.

6) Vysvědčení bude vydáno žákům v pátek 26. června 2020. O konkrétní formě předání vás budeme včas informovat.

 

Děkuji Vám za dosavadní spolupráci při distančním vzdělávání a přeji Vám pevné zdraví a úspěšné ukončení školního roku.

 

 

                                                                      

V Pivíně 2. 6. 2020                                                                                     Mgr. Květoslava Žondrová, ředitelka školy

 

 

 

priloha_777973463_1_Vyhláška hodnocení.pdf

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů