Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Realizované projekty > Školní mléko

Školní mléko

Vznik programu Školní mléko na základních školách v České republice iniciovala společnost Tetra Pack v roce 1996. V následujících letech se do programu zapojily tisíce škol a potvrdily tak, že jim zdraví jejich žáků není lhostejné.

Největším distributorem Školního mléka se stala společnost Laktea. Program dotovaného Školního mléka je rozšířen v řadě evropských zemí i ve světě. Je programem, který má podporu Evropské unie i státu a děti mohou dostávat mléko a mléčné výrobky každý den. Z řady průzkumů totiž vyplývá, že ve výživě našich dětí je doslova katastrofální nedostatek vápníku, což působí v pozdějším věku velmi vážné zdravotní komplikace.

Záštitu nad Školním programem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i Ministerstvo zemědělství.

Vaše děti mají nárok na dotované Školní mléko 5x týdně díky dotaci za velmi přiznivou cenu.

Na naší škole si děti vybírají na každý měsíc jednu příchuť (vanilkovou, jahodovou, čokoládovou a neochucené mléko). Děti si mohou vybrat i Lipánka (vanilkového, kakaového nebo duo), tvarohový krém (duo vanilka-jahoda, kakao-banán, limetka), školní jogurt (bílý, jahodový, vanilkový, čokoládový nebo broskvový), smetanový sýr Lipánek žervé, Imunel nebo jogurtové mléko Jovonka. Jedno dítě si může tedy objednat 20ks (podle počtu školních dní) libovolných dotovaných výrobků. Dále si mohou děti pochutnat na cereálních tyčinkách v jogurtu nebo čokoládě, multivitamínových a ovocných nápojích.

Ceny:

mléko ochucené 5,- Kč,

mléko neochucené 4,- Kč,

jogurt bílý 4,- Kč

jogurt ochucený 5,- Kč,

smetanový krém Lipánek (vanilka, kakao, duo) 5,- Kč,

tvarohový krém Lipánek (duo jahoda-vanilka, kakao-banán, limetka) 5,- Kč

Lipánek žervé 6,- Kč

Jovonka 7,- Kč

Imunel 7,-Kč

 

Více informací o programu Školní mléko naleznete zde.