Úvod > Dokumenty > Pro rodiče > Sazka Olympijský víceboj

22.10.2014
Datum ukončení:
30.6.2015

Naše škola se zapojila do nového projektu s názvem sazka Olympijský víceboj. Sazka Olympijský víceboj představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Oproti pilotnímu ročníku Sazka Olympijského víceboje je novinkou možnost získat sportovní vysvědčení, díky kterému budeme moci dětem a jejich rodičům doporučit, jaké sportovní odvětví je pro dítě nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí může pravidelně věnovat. V rámci Sazka Olympijského víceboje mohou žáci plnit v hodinách tělesné výchovy 8 disciplín, které prověří jejich základní fyzické schopnosti: rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost, výbušnost.
Disciplíny:
1. Hluboký předklon
2. T – běh
3. Zkrácené sedy – lehy
4. Postoj čápa
5. Sprint 60 m
6. Běh na 500 m
7. Skok z místa
8. Hod basketbalovým míčem
Hlavním cílem víceboje ovšem není dosahovat nejlepších výkonů, ale zapojit se a povzbudit v dětech sportovního ducha.
Více informací najdete na: