Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dobré vztahy, cesta k přátelství

Dobré vztahy, cesta k přátelstvíDatum konání:
28.11.2014

V pátek 28. listopadu 2014 bude pro žáky naší školy realizován program primární prevence na téma Dobré vztahy, cesta k přátelství. Lektorský tým o. s. KAPPA – HELP z Přerova připravil program, který je vedený interaktivní formou, využívá didaktické hry, věnuje prostor diskuzím, děti pracují individuálně i ve skupinách, při realizaci programu jsou zohledňovány potřeby žáků a třídy. Herní prvky vycházejí z principů prožitkové pedagogiky, tzn. učení se přímým vlastním prožitkem, vlastní zkušeností při jednání. Žáci zde nepřijímají pouze pasivní informace, ale jsou aktivně zapojeni do hry v navozeném prostředí a přijímaných rolích. Hra jim umožňuje hledat řešení svých problémů či připravovat se na reálné situace, cvičit se pro ně. Děti si mohou například zahrát ostatní spolužáky, učitele a lépe pochopit důvody a příčiny jejich jednání. Výuka probíhá ve formě přiměřené věku našich žáků. Program primární prevence podporuje zdravý životní styl; orientuje se na zdravé vztahy v třídním kolektivu a v okolí jedince. Pokusíme se odpovědět si na otázky, jestli dokážeme jako skupina spolupracovat, jestli si věříme navzájem, jaké role hrajeme ve skupině, naučíme se vidět ostatní a žít opravdové vztahy.

www.kappa-help.cz

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů