Úvod > Škola > Projekty > Realizované projekty > Ovoce do škol

Ovoce do škol

LAKTEA, obecně prospěšná společnost, je schváleným dodavatelem pro naši školu a zajišťuje dodávky v rámci projektu „OVOCE DO ŠKOL“ pro základní školy v celé České republice. Podpora z prostředků EU (73 %) a ČR (27 %) je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu,  dále na balené, popřípadě různě upravené ovoce a zeleninu a na  balené ovocné a zeleninové šťávy (jejich podíl může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodaných produktů).
Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd základních škol, které se přihlásily do projektu.
Zdravé produkty ve formě čerstvého ovoce a zeleniny i 100 % ovocných a zeleninových šťáv, bez konzervantů, přidaného cukru, soli a tuků jsou dětem nabízeny 1 – 2 x měsíčně.
Děti dostávají např. nektarinky, pomeranče, blumy, jablka, kiwi, hrušky, mandarinky, okurky, ředkvičky, apod. Dodávány jsou  také 100% ovocné a zeleninové šťávy, např. jablko, pomeranč, mrkev, jahoda-banán, atd.
Snahou je, aby výběr ovoce a zeleniny byl co nejpestřejší, přičemž jsou upřednostňovány produkty našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce.
Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit u dětí oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.
Víme, že dodávky ovoce a zeleniny do škol několikrát za měsíc nezajistí správné stravování, ale jistě napomohou dětem naučit se, že je velmi důležité přemýšlet o tom, co jí a že musí zařadit ovoce a zeleninu do svého jídelníčku každý den.