Úvod > Škola > Projekty > Realizované projekty > Veselé zoubky

Veselé zoubky

O projektu Veselé zoubky

Společnost dm drogerie markt s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1992. Se svými více než 215 prodejnami je zastoupena po celé ČR a neustále svou síť rozšiřuje. Ve své filozofii má pevně zakotveno příkladné působení ve svém okolí. Proto dm každoročně realizuje aktivity v souladu se společenskou zodpovědností firem a snaží se pomáhat široké veřejnosti. V roce 2014 přichází již se čtvrtým ročníkem programu „Veselé zoubky“.
Proč „Veselé zoubky?“ Ač se to nezdá, zubní kaz zůstává i ve třetím tisíciletí nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Dm preventivní program „Veselé zoubky“ je zaměřen na děti 1. tříd základních škol. Jak jeho název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Přejeme si, aby děti byly šťastné a zdravé a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře.
V rámci vyučování probíhá edukativní hodina, kdy si žáci osvojují techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup. Pro každou školu, která se programu zúčastní, je připravena pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a metodický program pro interaktivní tabuli. Každé dítě obdrží preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup, jehož součástí je také edukační brožura určená pro rodiče žáků.
Projektu se naše škola účastní již třetím rokem.