Úvod > Škola > Aktuality

Štítky:

Všeminění - Vizovický Herkules

Datum konání: 25. 6. 2015

Ve čtvrtek 25. června 2015 se na Všemině konal již 5. ročník kulturně – sportovní akce pořádané Dětským domovem a základní školou Vizovice  za podpory Zlínského kraje Všeminění – Vizovický Herkules. V rámci našeho pobytu na Všemině nám organizátoři nabídli možnost sestavit vlastní družstvo. Přinášíme výsledky kategorie mladších žáků:
1. místo Adam Kvasnička, Martin Pazdera a Vojtěch Prečan
Alena Flášarová, Nikola Oršelová a Pavel Štětař
Richard Peleshko doplnil hlídku vizovické školy
Všem účastníkům náročného závodu děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Více ve fotogalerii

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 1. 7. 2015 18:08

Den mazlíčků

Datum konání: 18. 6. 2015

Ve čtvrtek 19. června 2015 přicházeli žáci do školy a s sebou si vedli svého pejska, kočičku nebo třeba v kleci andulku, morče či králíčka, želvu suchozemskou i vodní, kraba nebo raka. Již třetím rokem koncem června si mohou do školy přivézt svého zvířecího miláčka. Den to byl nezapomenutelný, žáci byli hodní a mazlíčci poslušní. Za rok si takový den jistě zopakujeme.

Publikováno 18. 6. 2015 21:27

Veselé zoubky 2015

Datum konání: 17. 6. 2015

Také naše škola se v rámci výchovy ke zdraví zapojila do preventivního programu Veselé zoubky 2015 společnosti dm drogerie markt.s.r.o. Tento program jsme realizovali ve středu 17. června 2015 s žáky 1. a 2. ročníku. V úvodu jsme děti seznámili s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. V další části čekala na děti projekce filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Žáci se zábavnou formou dozvěděli, že i známý uličník Hurvínek má někdy potíže se správnou péčí o své zoubky. V poslední teoretické části jsme dětem přiblížili zásady správné péče o zoubky, jak si čistit zoubky a proč navštěvovat zubního lékaře.  Za odměnu žáci získali preventivní taštičku s produkty péče o zoubky (zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů a informační brožuru pro rodiče). Odměnou nám i rodičům snad bude úsměv plný zdravých a silných zoubků našich dětí.

Publikováno 18. 6. 2015 21:25

Výlet do Skalky

Datum konání: 16. 6. 2015

V úterý 16. června 2015 se naši starší žáci 3., 4. a 5. ročníku vydali na pěší výlet do nedaleké vesnice Skalka. Obec Skalka je známá svými lázněmi, které využívají místní minerální vodu. Chemické složení alkalicko-sirnatých vod je unikátní, obsažený sylvin nemohou nabídnout žádné české lázně, nachází se pouze v Itálii a Rakousku. Minerální prameny jsou pojmenovány Jan, Svatopluk, Cyril a Metoděj a pramen Julinka. Počasí výletníkům přálo a výlet se jim hezky vydařil.

Publikováno 18. 6. 2015 21:08
Doposud nekomentováno.

Budoucí prvňáčci v naší škole

Datum konání: 16. 6. 2015

V úterý 16. června nás přišly navštívit děti z mateřské školy, naši budoucí žáci 1. ročníku – Karolínka, Ema, Eliška, Tomáš, Míša, Vítek. Při vstupu do třídy si každý z nich vybral svého staršího kamaráda, se kterým spolupracoval při plnění připravených úkolů. Letošní prváci se jim rádi pochlubili, co už se za rok ve škole naučili.

Publikováno 18. 6. 2015 20:54

1. a 2. ročník v MŠ na divadle Skřítek Vítek

Datum konání: 15. 6. 2015

V pondělí 15. června 2015 nás pozvali naši mladší kamarádi z mateřinky na loutkové představení. Přijelo k nim totiž divadlo z Hodonína s pohádkou Skřítek Vítek. Nechyběly ani naše už dobře známé postavičky Krteček, zajíček, Koloděj a Šinkabřinka. Poučná pohádka s ekologickým námětem nás přiměla k zamyšlení a dětem se moc líbila. Cena byla 40 Kč, uhradilo SRPŠ.

Publikováno 18. 6. 2015 20:46
Doposud nekomentováno.

Mobilní planetárium v naší škole

Datum konání: 11. 6. 2015

Ve čtvrtek 11. června 2015 budeme mít možnost navštívit v naší škole mobilní planetárium. Hravou a zábavnou formou se dozvíme informace z oblasti astronomických a přírodních věd promítané v nafukovací kopuli o rozměrech 5 x 6 x 3 metry. Cena programu je 50 Kč.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 31. 5. 2015 22:55
Doposud nekomentováno.

Poslední cvičení jógy v letošním školním roce

Datum konání: 9. 6. 2015

V úterý 9. června 2015 bude poslední cvičení jógy v tomto školním roce. Cena 30 Kč. Paní Andrea Pacejková nabízí dětem možnost prázdninového tábora s jógou. Bližší informace najdete na:

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 31. 5. 2015 22:50

Živá zahrada - Ekocentrum Iris v Prostějově

Datum konání: 4. 6. 2015

Ve čtvrtek 4. června 2015 se žáci 3. 4, a 5. ročníku v rámci učiva prvouky a přírodovědy zúčastní ekologického programu „Živá zahrada“ v Ekocentru Iris v Prostějově. Sraz žáků je v 7. 30 hodin u školy, návrat vlakem v 10. 00 hodin. S sebou svačinku, pití a pláštěnku. Aktovku nechají žáci ve škole. Cena programu je 30 Kč + 23 Kč vlak. Na programu je poznávání základních druhů živočichů žijících na zahradách a jejich význam, prvky zahradní architektury, vytváření fungující živé zahrady a ukázka zařízení na podporu hnízdění a úkrytů pro živočichy na zahradě Ekocentra.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 31. 5. 2015 22:46
Doposud nekomentováno.

Společné focení za závěr školního roku

Datum konání: 3. 6. 2015

Ve středu 3. června 2015 se budeme fotit. Cena společné školní fotografie je 20 Kč, jednotlivci 15 Kč za kus (odebírají se 3 kusy). Nahlaste třídním učitelkám počet fotografií.

Autor: Mgr. Květoslava Žondrová Publikováno 31. 5. 2015 22:40