Úvod > Ozdravný pobyt 2016

Ozdravný pobyt žáků ZŠ Pivín v roce 2016

SFZP_H_CMYK.jpg

V lednu 2015 jsme si podali si žádost o podporu ze SFŽP ČR podle Přílohy XI Směrnice, z oblasti Program podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší, do které naše obec Pivín (okr. Prostějov) spadá.

15920-oedn_vyzva_4_priloha_4_mapa_20141119.jpg

Podmínky pro poskytnutí dotace byly následující:

• Škola se nachází v oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší
  • Ozdravný pobyt bude realizován v lokalitě doporučené KHS
  • Ozdravný pobyt bude realizován v období plné topné sezóny (listopad – duben)
  • Ozdravný pobyt bude realizován v objektu, který odpovídá hygienickým požadavkům
  • Poskytované stravování musí být v souladu se zásadami zdravé výživy
  • Ozdravný pobyt bude realizován v nejblíže vhodné dostupné lokalitě
  • V rámci pobytu bude medializována podpora MŽP, SFŽP
  • Součástí ozdravného pobytu bude environmentálně zaměřený vzdělávací program zajištěný kvalifikovanými pedagogy
  • Minimální délka ozdravného pobytu je deset dní
  • Upravený režim práce a odpočinku, zkrácení výuky, přesun do venkovního prostoru
  • Ubytovací objekt bude mít zařízení pro využívání volného času

Náš projekt s názvem Cesta na Zelený ostrov splňoval výše uvedené podmínky a byl proto schválen Rozhodnutím ministra ŽP č. 00941562 ze dne 16. 06. 2015. Předmětem podpory bylo zajištění 7denní pobytové akce pro 40 žáků. Hlavním cílem akce bylo zlepšení zdravotního stavu a posílení environmentálního vědomí u dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Výše dotace z Programu podpory ozdravných pobytů SFŽP ČR činila 96 075 Kč. Ozdravný pobyt byl realizován ve dnech 4. 4. 2016 – 11. 4. 2016 v Penzionu Later, Pusté Žibřidovice 106, 788 23 Jindřichov. Zúčastnilo se ho 40 přihlášených žáků školy a 6 dospělých (5 pedagogů, 1 zdravotník). Přivítali jsme tuto možnost podpory, účasti na ozdravném pobytu využilo proto 95 % žáků naší školy. Dětem i pedagogickým pracovníkům se na ozdravném pobytu velmi líbilo.

Smlouva o poskytnutí podpory ze SFŽP ČR.pdf
Smlouva o zajištění služeb.pdf