Úvod > Aktuality > Zubní preventivní program

Zubní preventivní program

20.4.2016

Ve středu 20. dubna 2016 se naši žáci zúčastnili preventivního programu Dental preventivention – péče o zuby. S programem přijely studentky lékařské fakulty UP Olomouc. V první části se děti dozvěděly základní informace  o dutině ústní, o zubech, o procesech, které v dutině ústní probíhají, o důvodech proč je třeba čistit zoubky a jak si správně vybrat kartáček. Prezentace byla pojata zábavnou a interaktivní formou, přizpůsobenou věku účastníků. Několika odvážným zájemcům pomocí indikátoru zubního plaku studentky ukázaly, jestli jim při dosavadní běžné domácí péči zůstává na zubech více plaku, než by mělo. Potom následoval praktický nácvik, při kterém  budoucí paní zubařky individuálně každému ukázaly, jak správně čistit zuby a dásně a opravit případné špatné návyky.

m_zybi-chistit.jpg